Блог

Чому Meta блокує рекламний акаунт та як його відновити?

Чи не кожен досвідчений рекламодавець хоч раз стикався з блокуванням рекламного акаунта Facebook та Instagram — ситуація неприємна, але в більшості випадків її можна виправити (і запобігти цьому в подальшому). Якщо розібратись в причинах та вжити необхідних заходів, можна відновити свій обліковий запис і надалі запускати рекламні кампанії.

За що Meta блокує рекламні акаунти?

Таргетована реклама — основне джерело доходу Meta. У 2022 році з її продажу компанія отримала понад 113 млрд. доларів із 116 млрд доларів загального прибутку. Тому для Meta дуже важлива гармонійна взаємодія користувачів та рекламодавців, без якої вона не змогла б досягати таких успіхів. Компанія турбується про безпеку відвідувачів та якість оголошень, що відображаються платформі. Щодня системою модеруються десятки тисяч рекламних акаунтів, правила регулярно оновлюються, а критерії перевірки посилюються.
Прибуток Meta з реклами
Обробка оголошень відбувається автоматично за заданими алгоритмами. При виникнені спірної ситуації, система відправляє рекламу на повторну, вже «ручну» перевірку безпосередньо фахівцем технічної підтримки. При модерації, враховуються три параметри:
  • дані облікового запису — коли і на кого зареєстровано акаунт, з якої країни адміністратор, вибраний спосіб оплати, платіжна інформація та ін.;
  • оголошення — тип товару або послуги, зображення/відео, тексти, позиціювання реклами;
  • посадкова сторінка — система перевіряє, наскільки вона відповідає змісту оголошення, чи є необхідна інформація, а також безпеку з’єднання.
За порушення в оголошеннях, обліковому записі, на веб-сторінках, вказаних для переходу з реклами, можна отримати блокування. Розбираємось послідовно, за що найчастіше банить система.

Порушення в рекламному акаунті Facebook

Підозрілі дії, пов’язані з оплатою

Некоректні дії з платежами — найбільш розповсюджена причина блокування акаунта. Бан можливий, якщо ініціали власника карти не співпадають з даними адміністратора рекламного кабінету (який при реєстрації в Business Manager надсилає документи для підтвердження особи), або картка випущена в країні, що не відповідає геолокації реєстрації облікового запису. Підозрілими діями Meta вважає і зміну способу оплати. Наприклад, якщо рекламодавець два роки сплачував картою, а потім вирішив здійснювати транзакції через PayPal. Різке збільшення рекламного бюджету — також привід для бана. Особливо це стосується нових акаунтів. Якщо вам необхідно підвищити витрати в 2-3 рази — робіть це поступово, а починати краще з невеликої суми розміром 20-30 USD/на добу. Також, уникайте значних поповнень балансу одним платежем.
Платежі реклами в Ads Manager

Вхід в рекламний кабінет з іншої країни

Цей випадок стосується мандрівників або рекламодавців, які надали логін/пароль людині з іншої країни. Щоб уникнути можливого блокування, підключіть VPN, а в налаштуваннях програми виберіть свій регіон проживання. Тобто, якщо ви завжди заходили в рекламний кабінет з Києва, а зараз перебуваєте в Польщі, у відповідному розділі VPN-розширення має бути вказано — «Київ, Україна».

Погана репутація минулих акаунтів Facebook, Instagram

Наприклад, якщо адміністратор (чи доданий ним користувач з правами, наприклад, рекламодавця/аналітика) облікового запису — власник також вже забаненого акаунта. Або ж додані оголошення аналогічні тим, що були в заблокованому кабінеті. Саме тому після бану варто не поспішати створювати нову рекламну сторінку в Ads Manager, а намагатись відновити вже наявну.

Запуск реклами з нещодавно створеної сторінки

Після реєстрації нової сторінки на FB і її прив’язки до Business Manager, краще 2-3 тижні почекати зі створенням рекламних кампаній. Додайте друзів, свої фото, підпишіться на групи — поводьте себе як звичайний користувач, щоб система зрозуміла, що ви не бот. А потім вже налаштовуйте рекламу.
Новим акаунтам також не рекомендується відразу створювати велику кількість кампаній та груп оголошень. Починати краще з 1-2 рекламних кампаній з кількома групами оголошень в кожній.
Сторінка у Facebook

Порушення в оголошеннях

Зазвичай, якщо оголошення не відповідає нормам Meta, воно просто не допускається до показу і не впливає на роботу інших рекламних кампаній чи акаунта в цілому. Але якщо таких оголошень багато, вони відхиляються системою часто чи мають дуже серйозні порушення — можна отримати бан.

Реклама заборонених товарів чи послуг

В Facebook та Instagram заборонено просувати зброю, тютюнові вироби, наркотичні речовини, медикаменти, товари та послуги сексуального характеру. Обмеження діють на рекламу азартних ігор, онлайн-лотерей — необхідно отримати письмовий дозвіл від Meta, а рекламувати криптовалюту можна за наявності хоча б однієї з 27 схвалених компанією ліцензій.

Порушення законодавства

Зокрема, держави, в якій буде транслюватися реклама. Варто враховувати, що закони в різних країнах можуть відрізнятися. Наприклад, в Україні дозволено просування алкогольної продукції на аудиторію від 18 років, тоді як в деяких інших країнах (таких як Турція, ОАЕ, Єгипет та ін.) — повністю заборонено, не пройти перевірку можуть навіть креативи з емодзі у вигляді келиха.
Заборони в розміщенні оголошень в Ads Matager

Використання особистих характеристик

Не варто використовувати рекламні креативи, що персоналізовано вказують на вік, стать, расу, етнічну приналежність, сексуальну орієнтацію, захворювання тощо. Пропонуємо кілька прикладів безпосередньо від Meta:
1. Дозволено: «Знайомства для тих, кому за …», «Наші нові лосьйони та креми борються зі зморшками краще, ніж будь-коли!»; Заборонено: «Познайомтеся з іншими людьми за…».; «Вже виповнилося 18 років?».
2. Дозволено: «Новий метод лікування діабету»; Заборонено: «У вас діабет?», «Не дає спокою депресія? Отримайте допомогу вже сьогодні».
3. Дозволено: «Ми надаємо фінансові послуги для вирішення будь-яких фінансових проблем»; Заборонено: «Немає грошей? Скористайтеся нашими послугами».

Шок-контент

Будь-які матеріали, що потенційно можуть налякати чи шокувати людей. Креативи, де присутні кров та рани, сцени насильства, аварії, катастрофи тощо.
Шок-контент в рекламі

Обіцянки та гарантії в рекламі

Meta може не допустити до показу рекламу зі ствердженнями, які не можна довести чи перевірити. Наприклад, креатив «Заробляйте від 1000$ на місяць», краще замінити виразом: «Ділюся досвідом, як я досяг заробітку від 1000$ на місяць».

Низька якість креативів

Одна з найбільш невинних, але розповсюженних помилок рекламодавців — використання зображень низької якості (нечітка картинка, невірний формат та ін.), текстів з граматичними помилками, великою кількістю емодзі (їх краще взагалі не додавати), картинок з елементами, що мотивують натиснути на оголошення (підкреслення, стрілки, фейкові кнопки).
Помилки в рекламних креативах

Демонстрація неіснуючих функцій

Під цей пункт потрапляє реклама, яка демонструє неіснуючі функції продукту, обіцяє нереалістичні результати, містить неправдиву інформацію.
Схвалені системою оголошення можуть бути заблоковані згодом через скарги на них користувачів. В такому випадку вони проходять повторну модерацію. Регулярні та численні скарги є частою причиною бану акаунта.
Оголошення, що не пройшли перевірку, краще відразу видаляти. Якщо вже відхилена реклама ще раз не пройде модерацію (а тим паче, якщо таких креативів багато) — є загроза блокування всього акаунта.
Важливо! Перед створенням оголошень, ознайомтеся з повним переліком заборон та обмежень:

Помилки в landing page

Навіть якщо реклама ідеально налаштована, креативи відповідають всім нормам та вимогам Meta, обліковий запис можуть заблокувати за порушення на посадковій сторінці, на яку здійснюється перехід з оголошення.

Невідповідність landing page до вмісту реклами

Наприклад, якщо на креативі зображено пончики, а за посиланням — парфуми. Грубою помилкою вважається і лінк на головну сторінку веб-сайту, замість товарної картки, посадкової з акцією, що вказуються в оголошенні.
Сюди відноситься і недотримання обіцянок. Наприклад, пропонується вже недійсна на сайті знижка.

Веб-сторінки з редиректом, файлами, скриптами

Коли користувач відкриває одну веб-сторінку, а потрапляє на іншу — це може ввести його в оману. Тому використання редиректів заборонено правилами соцмережі. Так само як і автопереадресація на файли PDF чи JPG.
Також, Meta максимально не любить, коли посадкова сторінка містить нав’язливі скрипти — автоматичне скачування документа, відтворення відео чи аудіо, великі спливаючі вікна з закликом щось придбати.
Помилки на посадковій сторінці

Неправомірний збір інформації

Якщо на сайті здійснюється збір даних про відвідувачів, про це має бути зазначено, а користувач повинен дати свою згоду. При зборі інформації про користувачів без їх відома, скоріш за все акаунт потрапить під бан системи.
Це не всі причини, через які можуть заблокувати обліковий запис. Ми перерахували найпоширеніші. Іноді об’єктивних причин взагалі немає — бан відбувається через помилку автоматичної модерації і акаунт швидко відновлюють. Але в будь-якому випадку — власнику заблокованого рекламного кабінету варто діяти. Далі розповідаємо що саме потрібно робити.

Як розблокувати рекламний акаунт Meta?

Спершу слід визначити причину блокування Facebook. Вона буде вказана в повідомленні від Meta безпосередньо в Ads Manager, або в листі, надісланому на електронну пошту. Крім пояснення, додається інструкція для вирішення проблеми — дотримуйтесь всіх зазначених рекомендацій. Наприклад, блокування через підозрілі дії з акаунтом відбувається з метою вашої ж безпеки. Для відновлення облікового запису достатньо
відповісти на низку питань та надіслати документальне підтвердження особи (до речі, при бані через підозрілі платежі можна написати в цю форму).
Якщо справа в рекламних оголошеннях, слід виправити всі недоліки (змінити креативи, тексти до них, веб-сторінку в посиланні і т. д. — в залежності від виду порушення), зберегти зміни та пройти повторну модерацію. Блокування знімуть, якщо реклама відповідатиме всім правилам Meta.
Якщо цей спосіб не допоміг, ви не отримали листа чи вважаєте, що обліковий запис заблокували помилково, варто зв’язуватись з техпідтримкою Meta. Є кілька варіантів.
  1. Надіслати запит на перевірку у розділі «Якість акаунта». Потрібно перейти в розділ «Якість акаунта»(він ось тут), вибрати «Бізнес-акаунти» і у вкладці «Ось що можна зробити», натиснути «Запит на перевірку». Далі — відповісти на питання і очікувати результатів перевірки. Вони надходять на email, вказаний при реєстрації акаунта, також відповідь можна подивитись безпосередньо у вікні «Якість акаунта». Обробка запиту може тривати від кількох годин до кількох днів.
  2. Написати адмінам на сторінці Meta for Business, щоправда тут допомагають не завжди, але спробувати варто.
  3. «Повідомити про проблему» на власній сторінці. Для цього в верхній правій панелі виберіть розділ «Довідка та підтримка» і пункт «Повідомити про проблему».
  4. Звернутись в чат техпідтримки. Він доступний для рекламодавців, які щомісяця стабільно витрачають певну суму на рекламу.
Заповнюючи звернення, дотримуйтесь основних правил: стриманість, максимум конкретики, розгорнуті відповіді на всі питання та ввічливість по відношенню до співробітників Meta. Будьте готові, що модератори попросять вас надіслати особисте фото та копії документів. Якщо вам довго не відповідають, робіть повторний запит, але пам’ятайте — питання вирішуються у міру надходження в режимі живої черги. І не поспішайте створювати новий обліковий запис, поки не отримаєте фідбек від Meta, це лише посилить проблему. Рекомендується писати в службу підтримки англійською — так можна пришвидшити відповідь.