Блог

Як просуватися в Instagram у 2021 році?

Чи потрібен Instagram для бізнесу?

Якщо ви займаєтесь продажами чи наданням послуг, але ще не завели бізнес-аккаунт в Instagram, рекомендуємо не відтягувати реєстрацію та переглянути своє ставлення до платформи.
Незважаючи на те, що 90% бізнесів вже зайняли солодкі ніші, тут місце знайдеться завжди. При грамотному просуванні, можна добре посунути конкурентів і отримати:
 • Прилив нових клієнтів
 • Зростання продажів та прибутку
 • Збільшення відвідуваності сайту (за його наявності)
 • Підвищення впізнаваності та лояльності клієнтів
Плануючи бюджет на просування бізнесу, левову частку бюджету варто виділити під розкручування та ведення профілю Інстаграм. Тут зручно продавати, розвивати особистий бренд, запускати рекламу як у Facebook Ads Manager, так і у блогерів.
Як і у світі пошукових систем Google, Yandex, де алгоритми змінюються кожні кілька місяців, корпорація Facebook не відстає та регулярно змінює правила гри. З ними змінюються й тренди.

Текстовий контент

Згідно з міжнародними дослідженнями за 2019 рік, середній час, який проводить користувач у мережі, становить майже 7 годин на день. А значить, частина цього часу може бути ваша. За прогнозами експертів, вже у 2021 році Instagram зніме обмеження з 2200 символів і стане більше нагадувати лендинг або сайт.
Потрапляйте у болі ЦА, пишіть про те, що цікаво не вам, а вашому читачеві. Обговорюйте популярні теми, підіймайте залученість останніми тенденціями. Розповідайте про те, що відбувається у вашому житті, поділіться подіями.
Маркетингова компанія Finances Online стверджує, що чим правдивіша інформація і менш химерний контент, тим більше довіри вони викликають.

Лідери думок

Реклама у блогерів, як і раніше, працює, але змінився настрій її подачі. Останні тенденції року диктують відхід від великих інфлюенсерів до нано- та мікроблогів. Нативна реклама та невелика кількість підписників викликають меншу асоціацію з проплаченим контентом. Розподіліть бюджет таким чином, щоб розділити його у співвідношенні 70 до 30. Де 70% буде витрачено на мікроблогерів, а решта 30 на рекламу у топів.
Підбирайте лідерів думки, профіль яких наповнений вашою цільовою аудиторією. Інакше ви просто спустите бюджет. Наприклад, якщо ви займаєтеся продажем цукерок без цукру, логічним стане розміщення у профілі про здорове харчування. Одяг та аксесуари рекламуйте у персональних стилістів, модниць та баєрів.

Хештеги

Як і попередні роки хештеги працюють. Щоб спростувати нескінченні суперечки, потрібні вони чи ні, відкрийте будь-яке фото з хештегами та загляньте у статистику показів. У 2021 році вони допоможуть:
 • збільшити охоплення
 • проводити челенджі;
 • підвищити доступність у пошуку;
 • створювати унікальні хештеги для рубрик;
 • привести безкоштовних підписників та клієнтів.
Головним правилом залишається розміщення до 30 хештегів і точність попадання у свою цільову аудиторію. Обирайте різночастотні хештеги, уникаючи тих, де згадок більше кількох сотень тисяч і тим більше мільйонів. Стрічка змінюється в них з такою швидкістю, що вас навряд чи помітять навіть за хвилину.

Stories

Stories все більше перетворюються на серіаліті. Для подачі цікавого матеріалу складають контент-плани, наймають сторімейкерів та сценаристів. Такий він є Інстаграм.

Stories:

 • продають крутіше постів;
 • збільшують охоплення ЦА;
 • дозволяють виходити у прямі ефіри, підключати кількох учасників;
 • здатні підсадити, як у реаліті-шоу;
 • дозволяють занурити підписників у вашу професійну діяльність, цінності.

Експерти прогнозують у 2021 році ще більший інтерес до stories. Вже сьогодні великі сторінки витрачають на їх розвиток і професійну зйомку третину закладеного бюджету. Як завжди, не забувайте все найцікавіше зберігати у вічних highlights.

Таргетована реклама

Після того, як ви оформили свій профіль, потрібно переходити до запуску реклами. Яким би крутим не було ваше наповнення – офіційне просування в Інстаграмі залишається без змін.
Грамотний таргетолог налаштує рекламну кампанію, протестує макети та різну ЦА. Саме таргет залишиться, як і раніше, основним джерелом постійного трафіку.
Ви можете спробувати налаштувати все самостійно, але краще звернутися до фахівців. Як свідчить практика, неправильно налаштована реклама призводить до зливу великих сум бюджету без результатів.
Замовити таргетовану рекламу ви можете прямо зараз звернувшись в нашу агенцію. Ми надаємо весь спектр послуг у рамках SMM.

Інструменти Instagram

Навіть використання банальних наклейок у stories, хештегів, локацій та опитувань значно підвищують шанси на те, що ваш контент побачить більша кількість людей.
Серед деяких фішок, без яких не обходиться жоден бізнес-аккаунт:
 • IGTV – дозволяє заливати відеоролики великої тривалості, зберігати прямі ефіри;
 • Reels;
 • Автовідповідач – як спосіб миттєвої відповіді на коментарі та відгуки;
 • Shopping tags, Instagram checkout, Instagram shop – обіцяють повноцінно викотити вже у 2021 та створити прорив у продажах;
 • Доповнена AR-реальність – креативні маски для збільшення охоплень;
 • Гейміфікація – проводіть у stories тести та опитування, Інстаграм створив для цього всі інструменти;
 • Рекомендації щодо місць та публікацій – своєрідний лендинг або електронний журнал профілю.
Інстаграм видає регулярні оновлення та доповнення, за якими залишається тільки стежити та вчитися грамотно застосовувати.

Розіграші

У жодному разі не спонсорські розіграші, тільки свої власні. Розіграші з участю лідерів думок також залишаються гарним способом збільшення підписників.
Розігруйте свої товари та послуги. Розіграші дешевих, нецікавих презентів залишилися далекого 2017 року, тому кожен подарунок добре продумайте. Чи цікавий він вашій ЦА?
І не варто перевтомлювати аудиторію складними правилами участі. Тенденція 2020 року переходить і на 2021 рік – мінімум докладених зусиль та часу для участі.

Висновок

Instagram став мастхевом для просування особистого бренду, послуг та товарів. У вас може не бути сайту, але обліковий запис має бути обов’язково.

Розуміючи цінність свого творіння, Facebook практично не залишив для нас можливостей для безкоштовного просування. Розробники створили багато інструментів, щоб затримати користувачів у додатку. Поєднуйте платне просування з безкоштовними інструментами. Будьте на пару кроків попереду конкурентів, використовуючи нові розробки, стежте за оновленнями, плануйте та створюйте стратегії.

Якщо у вас залишилися питання або вам потрібна допомога у просуванні, стратегічному плануванні, заповніть форму і ми вам передзвонимо.