Блог

7 головних трендів в соцмережах: що і як транслювати світу у 2024 році?

Соцмережі — це живий організм, який постійно змінюється і розвивається. Щороку вони встановлюють нові стандарти та вимоги до контенту, і 2024 не буде винятком. А успіх приходить до тих, хто оперативно реагує на зміни і слідує трендам. Подивімось, якими ж будуть головні тенденції в соцмережах наступного року.
 • "Успішний успіх" поступово відходить у минуле
 • UGC (користувацький контент) буде найбільш популярним
 • Короткий, але якісний контент замість довгих відео
 • Важливість персоналізації та інтерактиву
 • Необхідність додавати підписи та субтитри у відео
 • Активний розвиток комерції всередині соцмереж
 • Використання штучного інтелекту
 • Ключові візуальні тренди оформлення акаунта у 2024 році
 • Висновки

"Успішний успіх" поступово відходить у минуле

Ви, мабуть, бачили в соціальних мережах акаунти “експертів” та “менторів”, які одягаються в брендові речі, їздять на найдорожчих автомобілях, живуть у пентхаусах і щороку купують собі яхти. Вони регулярно публікують фото та відео своїх досягнень в Інстаграмі, супроводжуючи їх заїждженими цитатами. А дехто з них час від часу пропонує навчити інших, як «просто» заробляти мільйони.
Але останнім часом цей “успішний успіх” в мережі став усім набридати і перетворився на іронічний мем. Однотипні шапки профілів з необґрунтованими обіцянками стати багатими і щасливими викликають негатив. Нав’язлива, гіпертрофована демонстрація матеріальних досягнень починає відверто нервувати, а іноді навіть призводить до проблем. Наприклад, деяких вона змушує тривожитись, занижувати свою значущість і витрачати гроші на сумнівні курси, консультації, інвестиції тощо.
Тому в наступному році контент, який створюється для відображення фейкового або реального “ідеального життя” в соціальних мережах, продовжить втрачати актуальність. Аудиторія хоче правди, щирості та відкритості. Більшість хоче слідувати за реальними людьми, які час від часу помиляються, відкрито діляться історіями зі свого життя і не обманюють своїх підписників.

UGC (користувацький контент) буде найбільш популярним

Покоління Z використовує соцмережі для детального документування свого життя. Вони активно ведуть відеощоденники і виставляють пости “про все”. Крім того, вони частіше за інших публікують нотатки про улюблені бренди, місця, які їм подобається відвідувати тощо. У сучасних блогерів мільйони підписників, і самі вони є споживачами якісного, корисного або розважального короткого контенту. Усе це свідчить про те, що UGC зараз на піку популярності, і не втратить її й наступного року.
Для компаній великим плюсом користувацького контенту є те, що вони завдяки йому можуть збільшувати кількість своїх підписників, розширювати спільноту, посилювати впізнаваність бренду і рівень залученості.

Короткий, але якісний контент замість довгих відео

За останні кілька років соціальні мережі стали нашим основним джерелом інформації та розваг. Однак постійне споживання великої кількості різноманітного контенту призвело до перенасичення та поступово розвинуло у нас так зване “кліпове мислення”. Це тип мислення, коли людина сприймає матеріал у коротких форматах та яскравих зображеннях, швидко перемикаючись з однієї інформації на іншу через поверхневе занурення в її суть.
Сучасний інтернет-користувач швидко “сканує” пропонований йому контент. Якщо він не бачить нічого цікавого та привабливого в перші декілька секунд, то одразу переходить до наступного відео. Прекрасним прикладом цього є відеоролики в TikTok або YouTube Shorts. Більшість з нас перегляне відео до кінця (або хоча б до половини) лише якщо воно нас зацікавить з самого початку.
Тенденція популярних коротких відео пов’язана не лише з їх легкістю сприйняття для користувачів, але й з їх важливістю для алгоритмів соціальних медіа. Наприклад, короткі відео, які мають попит серед користувачів, пробуджують у них інтерес до перегляду “повних” версій цих самих відео.
Згідно з дослідженням, проведеним компанією Google, 59% молоді використовують короткі відео, щоб шукати цікавий контент, а потім переходять до їх “повнометражних” версій.
Щодо корисних та освітніх продуктів, то в наш час замість тривалих онлайн-курсів і довгих лекцій більшість людей також віддають перевагу стислим, містким відеороликам, подкастам, вебінарам, статтям тощо.
При створенні якісного контенту у 2024 році ретельний вибір тем і ключових слів все ще відіграватиме важливу роль. Наприклад, YouTube Shorts, інтегрований з Google, займає особливе місце в оптимізації пошукових систем та стратегіях соціальних мереж, пропонуючи виняткові можливості для збільшення видимості контенту поза самою платформою. Не можна забувати і про якість. Попри те, що контент стає більш стислим, очікування користувачів стосовно його якості постійно зростають. Сьогодні висока роздільна здатність, хороший звук та професійний монтаж вже стали обовʼязковими характеристиками гідного контенту.

Важливість персоналізації та інтерактиву

Сучасний інтернет-користувач хоче не просто споживати контент — він прагне брати в ньому участь. Інтерактивні елементи (наприклад, вікторини, опитування, ефекти доповненої реальності) стають дедалі популярнішими засобами для привернення уваги аудиторії. А прямі ефіри та стріми, які проводяться на різних платформах (TikTok, Youtube, Twitch тощо) збирають багатотисячні аудиторії.
Крім того, як це було і раніше, у прийдешньому 2024 році контент обов’язково має бути релевантним для конкретних користувачів. Тому продовжуємо активно використовувати таргетовану рекламу. Крім того, хорошими помічниками в досягненні цієї мети в найближчому майбутньому стануть алгоритми та AI (штучний інтелект). Вони дають змогу пропонувати контент, який максимально точно ґрунтується на інтересах та вподобаннях конкретних користувачів.

Необхідність додавати підписи та субтитри у відео

У наш час виставляти в соцмережах відео без підписів і субтитрів — все одно, що кататися на велосипеді без сідла — незручно.
Сьогодні ми всі дуже зайняті і постійно поспішаємо. Дедалі більше користувачів переглядають відео на мобільних пристроях без увімкнення звуку (наприклад, на роботі, у транспорті, у черзі до лікаря або в салоні краси на педикюрі). Якщо у відео тільки музика — ОК, але якщо в ньому хтось про щось говорить, то без субтитрів нічого не зрозумієш. Тому тенденцією, яка зберігається і розвивається, у 2024 році буде додавати текстову транскрипцію до ВСІХ відеороликів, абсолютно на ВСІХ платформах.
У багатьох соціальних мережах є можливість автоматичної генерації субтитрів, проте виходить це досить “кострубато”. Перед публікацією контенту таку транскрипцію необхідно обов’язково ретельно перевіряти. Але найкраще — вводити текст вручну або ж використовувати для цього спеціальні додатки (Movavi Video Editor Plus, Subtitle Edit, VisualSubSync або будь-який інший). Якісні субтитри покращують показники ранжування в пошукових системах і соцмережах.
Підписи не тільки роблять відео зручнішим для сприйняття, а ще й значно підвищують його шанси бути знайденим за відповідними запитами, оскільки користувачі під час пошуку цікавого для них контенту часто використовують ключові слова з цих самих підписів. Ще однією вагомою перевагою додавання субтитрів до відео є їхня доступність для тих, хто має порушення слуху.

Активний розвиток комерції всередині соцмереж

Інтернет-користувачі настільки звикли до можливості оформити замовлення в стрічці соцмереж, що за відсутності такої можливості відчувають певний дискомфорт. Тому маркети в соціальних мережах — це ще одна важлива тенденція 2024 року.
Бренди, які ігнорують використання e-commerce, як інструмент просування, втрачають безліч можливостей. Тому тим, хто хоче рости і розвиватися у 2024 році, важливо почати адаптувати свої SMM-стратегії до комерції. З метою залучення більшої кількості покупців через онлайн-маркети в групах, можна пропонувати їм бонуси, знижки, кешбек та інші “плюшки”. Також важливо демонструвати користувачам відгуки реальних покупців про зручність і вигоду такого роду онлайн-шопінгу.

Використання штучного інтелекту

Згідно з опитуваннями, у 2024 році більшість компаній планують збільшити використання AI для підтримки клієнтів і редагування зображень.
Крім того, штучний інтелект може бути корисним у створенні персональних кастомізованих пропозицій, рекламних оголошень, повідомлень клієнтам тощо. Використання AI допоможе брендам краще розуміти свою цільову аудиторію і надавати їй найбільш релевантний контент. Тому вже зараз варто почати розробку політики штучного інтелекту для соціальних мереж.

Ключові візуальні тренди оформлення акаунта у 2024 році

А тепер декілька слів про те, якими будуть ключові візуальні тренди оформлення акаунта у 2024 році:

 • Емоційна глибина. Величезну популярність набирає контент, який резонує з почуттями та емоціями користувачів. Це можуть бути цитати, сторітелінг, чуттєві візуальні образи тощо.
 • Інтерактивність. Використання віртуальної реальності дає змогу користувачам максимально зануритися в контент, а це абсолютно змінює їхнє сприйняття. Користувачі стають до вас “ближчими”, ставляться з більшою довірою і висловлюють непідробний інтерес.
 • Наближення до природи. У сучасному світі, де стає все більше штучності та всіляких “замінників”, SMM зміщує фокус на натуральність. У зображеннях стає модно робити акцент на красі природи, використовувати образи тварин і рослин, створювати палітру акаунта в натуральних тонах тощо.
 • Азійська естетика. Цей пункт тісно пов’язаний із попереднім. Зараз на піку популярності японський і корейський дизайн, який виражається в незвичайних формах і деталях, а також у гармонії з природою.
 • Краса мистецтва. Якщо поспостерігати, то сьогодні дедалі більше акаунтів при створенні контенту використовують елементи мистецтва (наприклад, абстракцію, каліграфію, художню фотографію тощо) для самовираження. Ця тенденція зберігатиметься і у 2024 році.

Висновки

Отже, підсумуємо. Тенденції в галузі просування в SMM на 2024 рік підкреслюють важливість створення місткого, захопливого, якісного та персоналізованого контенту. Трансляція актуальних і значущих для підписників тем зміцнює зв’язок з аудиторією і підвищує статус бренду в її очах.
Попереду на нас чекають дедалі нові й нові відкриття та можливості, саме тому важливо вміти адаптуватися до змін і не боятися експериментувати з контентом, щоб залишатися на хвилі популярності, рости, розвиватися і завжди бути осередком натхнення для своїх підписників.